052-4423268
לגיוס עובדים וייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

 

 

דרושים בכירים – כך תמצאו עבודה למשרות בכירות

  1. דף הבית
  2. בלוג הגיוס שלנו
  3. בלוג למחפשי עבודה
  4. דרושים בכירים – כך תמצאו עבודה למשרות בכירות
איש עם עניבה וכדורים

חיפוש עבודה לבכירים הינו שונה באופן מהותי ממשרות אחרות. קורות החיים, דרך החיפוש, הראיונות הטלפוניים, הפרונטאליים וכל תהליך הגיוס בכללותו אינו זהה למשרות אחרות. אם אתם בכירים ומחפשים עבודה – המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם

חיפוש עבודה לבכירים

אז מהם ההבדלים בין חיפוש עבודה למשרה בכירה לעומת משרות אחרות? השוני נעוץ בעיקר בחשיבות התפקיד ובקבלת החלטות. כאשר חברה מגייסת לתפקיד בכיר דוגמת משרות בכירים בכספים, תפעול, שיווק, טכנולוגיה, מכירות וכו’, היא יודעת שכל החלטה של נושא המשרה יכולה להיות שווה לעיתים עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. ולכן, תהליך הגיוס על כל שלביו הינו מקצועי יותר, ארוך יותר וכולל לעיתים חלקים שלא תמצאו בתהליכים למשרות מקצועיות או ניהול ביניים. אז מהם ההבדלים העיקריים וכיצד ניתן להתכונן בצור הטובה ביותר?

כתיבת קורות חיים בכירים

קורות חיים למשרה בכירה צריכים להיות מאוד אינפורמטיבים. להלן מספר המלצות וטיפים לכתיבת הקובץ שלכם:

1.עיצוב – פשוט ולא מתוחכם. המנעו משילוב צבעים רבים. חשוב לוודא שהפונט הוא מקצועי כמו אריאל או times new roman. גודל סביב 11-12. רווחים לא צמודים מדי (ממליץ על שורה וחצי). כמו כן, ניתן להבליט בבולד את שמות החברות והתפקיד שביצעתם.

2.ניסיון מקצועי – מומלץ להתחיל מהתפקיד העדכני ביותר בסדר יורד עד לתפקיד הישן ביותר.

3.סדר כרונולוגי – בצד העליון פרטים אישיים – שם, מייל, עיר מגורים. לאחר מכן תקציר (יפורט בשלב הבא), ניסיון מקצועי, שירות צבאי/לאומי, השכלה, שפות, תוכנות וקורסים מקצועיים.

4.תקציר מנהלים – מומלץ להוסיף תקציר אשר יפרט ב-3-4 משפטים וישווק את האלמנטים החשובים ביותר בניסיון המקצועי שלכם.

5.הוספת תפקיד ליד השם – לדוגמא: חיים משה – סמנכ”ל כספים, אוהד קנולר – סמנכ”ל תפעול וכו’.

6.צורת כתיבה – מומלץ לכתוב בבולטים מתחת לכל תפקיד ולפרט בקצרה. לדוגמא: ניהול תקציבי מרקטינג של כ-10 מיליון ש”ח בשנה, ניהול מערך שירות הלקוחות של החברה אשר כלל 5 מנהלי תחומים בניהול ישיר, 10 מנהלי צוותים בניהול עקיף ומוקד טלפוני של כ-100 עובדים

7.כלל העמוד האחד – תשכחו ממנו. כתבו כמה שצריך. חשוב לא להגזים. הכלל המנחה הוא לפרט על המשרה האחרונה שלכם ולהוריד בהדרגה את כמות הפירוט ככל שמתרחקים מהניסיון העיקרי

חיפוש משרות בכירים – לאיפה לשלוח קורות חיים?

הרבה יותר קשה למצוא משרה בכירה דרך אתרי דרושים. קבלו מספר טיפים שיעזרו לכם במציאת עבודה:

1.הד האנטרים וחברות השמה – ניתן ומומלץ לפנות לכאלו שאתם מכירים ואם לא, יש ברשת רשימות רבות של הד-האנטרים מומחים לפי תעשיות ותפקידים. אל תעבדו רק עם אחד.

2.קשרים אישיים – יש לכם הרבה יותר קשרים ממה שנדמה לכם! קודם כל – פנו לחברים קרובים ומשפחה שנמצאים בתפקידים בכירים ובדקו האם בארגון שלהם ישנן משרות. אל תעצרו שם, בקשו מהם לבדוק בספר הטלפונים שלהם האם יש להם חברים בארגונים אחרים. חברים טובים יסכימו לשלוח עבורכם הודעה ל-3 חברים אחרים לפחות. בנוסף, בדקו ברשתות החברתיות שלכם חברי עבר והיכן הם עובדים היום. תתפלאו כמה אנשים זוכרים אתכם לטובה ויכולים לסייע לכם במציאת עבודה.

3.לינקדין – ניתן לפנות להד-האנטרים, חברות שמגייסות ועוד. מומלץ להיות חבר בקבוצות של מחפשי עבודה, כך תזהו הזדמנויות בזמן ותוכלו להגיש קורות חיים למשרות חמות.

4.פייסבוק – נכון שמדובר בפלטפורמה שמחוברת יותר לגיוסי המונים, אך לאחרונה הוקמו קבוצות בכירים רבות בפלטפורמה. מומלץ להצטרף לקבוצות כאלו ולהמתין לפרסום משרה מעניינת ו/או לפנות ישירות למגייסים ולשאול האם יש להם משהו עבורכם.

5.טלגרם – כלי שנמצא בצמיחה אדירה ובו מספר קבוצות שבהן יש משרות בכירים רבות דוגמת: Corona Jobs.

6.אתרי דרושים – אז נכון שרשמתי בתחילת המאמר שמדובר בכלי פחות אפקטיבי, אך הוא עדיין כלי שניתן לעשות בו שימוש. ישנם 4 אתרי דרושים עיקריים בישראל: ג’ובמאסטר, אולג’ובס, דרושים וג’ובנט. מומלץ להירשם לכולם ולהגיש קורות חיים למשרות אשר נתפסות עבורכם כהזדמנות.

גיוס בכירים – מה החברות מחפשות

כאשר אתם מתחילים לחפש עבודה, חשוב שתוודאו שהפרופילים שלכם מצוחצחים בכל הרשתות החברתיות. מומלץ להמנע מנוכחות בעלת דעות פוליטיות מובהקות, תמונות וולגריות ובכלל, לדאוג שהפרופילים שלכם בפייסבוק ולינקדין ישדרו מקצועיות. אין בעיה ואפילו טוב לשלב תמונות משפחתיות, אירועים, חברים וכו’. חשוב להבין כי המלצות אלו – מטרתן אינה למנוע מכם להביע דעה פוליטית או לפרסם את התמונות שלכם ברשת. המגייסים ייבדקו את הפרופילים שלכם ואינכם רוצים שייפסלו את המועמדות שלכם בגלל שיקולים אישיים שאינם מקצועיים.

ראיון בכירים טלפוני ופרונטאלי

בראיון טלפוני לרוב ישאלו אתכם שאלות רבות על הרקע המקצועי שלכם ופחות שאלות אישיותיות. חשוב להכין הסבר קצר ושיווקי על הרקע המקצועי. זכרו שאתם מתראיינים למשרה בכירה ולכן חשוב שתכינו הסבר מכוון למקום שאליו אתם הולכים. לדוגמא: אם אתם מתראיינים לחברה בתחום האינטרנט, הדגישו את הרקע שלכם בתחום הזה (בייחוד אם יש לכם רקע בכמה תחומים). אם הייתם בעבר מנהלי מכירות והתפקיד האחרון שלכם הוא כסמנכ”ל, פרטו יותר על התפקיד האחרון ולא על התפקידים הקודמים. הכינו מראש מקרים וסיטואציות שבהן היו לכם קונפליקטים, החלטות קשות שהייתם צריכים לקחת, יעדים שהתקשתם לעמוד בהם, עובדים בכירים בצוות שהיו איתם קשיים ניהוליים וכו’. אלו בדיוק המקומות והשאלות שמראיינים מקצועיים ייכנסו אליהם.

משרות בכירים בהייטק ותחומים נוספים – האם ניתן לעבור תחום?

ישנן משרות בכירים בתעשיות רבות כגון הייטק, קמעונאות, פיננסים, תחומי האונליין, תוכנה, ביטוח, תקשורת ועוד. לרוב יעדיפו בתחום מסוים להביא בכיר מתעשייה זהה או דומה. לדוגמא: סמנכ”ל כספים בחברת גיימינג (Gaming), יכול לרוב להשתלב בחברה בתחום הספורט בט (SportBet) וכו’. כנ”ל גם מישהו שהגיע מחברת תקשורת כמו הוט ויוכל להתשלב בחברת פרטנר. ישנם מקרים רבים שבהם בכירים בעלי ניסיון רב בתחום ספציפי יצליחו לבצע מעבר לתחום שונה, אך לא רחוק משמעותית. לדוגמא: מחברה גלובאלית בתחום מסוים לחברה גלובאלית בתחום אחר. קשה מאוד, אך לא בלתי אפשרי לסמנכ”ל או מנכ”ל ללא ניסיון גלובאלי, לעבור מחברה ישראלית לחברה אשר פועלת גלובאלית, או לדוגמא מחברה קמעונאית לחברה בתחומי אונליין.

אז איך בכל זאת ניתן לבצע את המעבר? הדגישו בקורות החיים ובראיונות את הניסיון שלכם במקומות שבהם יש תחומי חפיפה – לדוגמא: אם עבדתם בחברה קמעונאית ואתם רוצים לעבור לחברה שעוסקת בעיקר בתחומי אונליין, הדגישו נושאים כמו מעורבות בפרויקטים הקשורים באתר האינטרנט של החברה, תהליכי אוטומציה, טכנולוגיה, מרקטינג דיגיטלי וכו’. בסופו של דבר חשוב להבין כי מעבר בתפקיד בכיר בין תעשיות הוא אפשרי לחלוטין, אך חברות רבות אינן מעונייניות בתהליך השתלבות ארוך ו/או לסירוגין מעוניינות במועמד שיודע להביא ערך מוסף מהתחום.

לסיכום

חיפוש עבודה לבכירים היינו מורכב יותר בכל האלמנטים ודורש תשומת לב לכלל הפרטים משלב כתיבת קורות החיים ועד לשלב הראיון הפרונטלי והקשר האישי עם המנכ”ל או הדירקטור.

מעסיק? רוצה לגייס בכירים? השאר פרטים בתחתית העמוד

אולי יעניין אותך גם: