052-4423268
לגיוס עובדים וייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

 

 

טיפים לגיוס מפתחים טכנולוגיה

  1. דף הבית
  2. בלוג הגיוס שלנו
  3. בלוג משאבי אנוש
  4. טיפים לגיוס מפתחים טכנולוגיה
שפות פיתוח

חדשים או ותיקים בגיוס למשרות טכנולוגיות? אלו הם הדברים שהכי חשוב לדעת כאשר מגייסים טאלנטים, מתכנתים ומנהלים בתחום הטכנולוגיה

 

האם צריכים להיות בעלי ידע טכנולוגי?

גיוס למשרות מתכנתים, IT טכנולוגיה יכול להיראות מאוד מאתגר, בייחוד אם אתם לא מגיעים עם רקע או ידע טכנולוגי. אז איך מתחילים? קודם כל מומלץ להיוועץ בחבר טכנולוגי או מגייסים עם ניסיון מהתחום שישפכו מעט אור על הידע שלהם ועל התהליך שהם עברו בשביל להבין בתחום. מה עוד אפשר לעשות? קבלו רשימת טיפים שתעזור לכם בגיוס טכנולוגיה:

 

לא לפחד מטכנולוגיה

אי אפשר ללמוד הכל בבת אחת. ודאו שאתם לומדים את הרקע הכללי, התעשיות השונות, התפקידים בתחום ואל תתעמקו, הבינו איך הכל בנוי מלמעלה. כך תקבלו מושג ראשוני על המבנים והתחום לא ייראה לכם כסינית.

 

מילון טכנולוגי למגייסים

בלחיצה כאן תוכלו לצפות במילון טכנולוגי שיאפשר לכם ללמוד מילות מפתח חשובות ולקבל הבנה תיאורטית בתחום שגם תסייע לכם בקריאה והבנה של פרופילי הגיוס השונים.

 

גוגל הוא חבר

גם מגייסים טכנולוגים וגם אנשים מנוסים מתחום הטכנולוגיה אינם מכירים או זוכרים את כל סוגי הטכנולוגיה, שפות התכנות, מסדי הנתונים והמילון הפנימי של כל התחומים. כאשר אני מקבל הגדרת תפקיד, אני מחפש בגוגל את דרישות החובה לוודא שהכל מובן ואני יודע להסביר את הכל למועמדים. במידה ולא, זוהי לא בושה ואפילו חובה לוודא עם המנהל המגייס שאנו מבינים הכל.

 

אתם מגייסים, לא מתכנתים

בסופו של דבר ומבלי להפחית ציפיות, כמגייסים מצופה מאיתנו לוודא כצ’ק ליסט שהמועמד ביצע (לדבריו ולפי קורות החיים שלו) את כל הדרישות המקצועיות. בסופו של דבר ישנו מנהל מקצועי שמראיין ובוחן את היכולות המקצועיות של המועמד. בוודאי שידע מקצועי מעבר מסייע לכם לנהל שיחה עם המועמד ולחזק התאמה לתפקיד מסוים לפי היכרותכם עם הדרישות של המנהל ברמה המקצועית, אך לא תמיד זה אפשרי, בוודאי בארגונים או חברות השמה שבהם מגייסים להמון תחומים וסוגי משרה.

 

בטכנולוגיה ישנם כלים נפוצים ושונים ממקומות אחרים לגיוס

שמעתם על GitHub  או אולי על Stack Overflow? אם אתם מגייסים לטכנולוגיה חשוב שתקראו על הכלים האלו וכלים דומים. בחיפוש זריז בגוגל על טכניקות גיוס טכנולוגיות (עדיף באנגלית) תמצאו המון מקורות גיוס שונים שמתאימים רק למתכנתים.

 

השתתפתם פעם במיטאפ טכנולוגי?

רוצים ללמוד יותר לעומק? ישנם המון מיטאפים של טכנולוגיה למתחילים ומתקדמים בעברית ובאנגלית. איך מאתרים? מחפשים בגוגל או מצטרפים לקבוצות רלוונטיות בפייסבוק.

 

תפסיקו עם סביבה צעירה ודינאמית

את המשפט הזה המתכנתים שומעים מכל מגייס שני. מתכנתים מתעניינים מאוד בפן המקצועי, בטכנולוגיה, מי המנהל שלהם ומה ניתן ללמוד ממנו, מהי התעשייה וכו’. זוהי כנראה האוכלוסייה שחוקרת הכי לעומק את התפקידים והחברות. אם אתם רוצים לגייס חשוב לוודא שיש לכם אתר אינטרנט ברמה גבוהה שכן זהו אחד הדברים הראשונים שמתכנתים מסתכלים עליו. דברו במספרים, עובדות ונתונים.

 

גלובאלי זה מוכר

בניגוד למשרות אחרות שבהן הדרישה לאנגלית כשפה שנייה, מרחיקה או מפחידה חלק מהמועמדים בתחום הטכנולוגיה, מרבית העבודה היא באנגלית ולכן עם במשרה שלכם עובדים עם חו”ל ציינו זאת, חלק גדול מהאוכלוסייה שאתם מגייסים מחפשת את זה.

 

לסיכום

בין אם אתם מגייסים ותיקים או חדשים, לא צריך לחשוש מהעולמות הטכנולוגיים. בתור אחד שלא הגיע מתחום הטכנולוגיה, באמצעות שימוש בכלים שפירטתי במאמר הנ”ל נכנסתי באופן אישי לעולמות הגיוס הטכנולוגי ואף הכשרתי מגייסים שהגיעו ללא רקע בתחום.

 

על הכותב

רועי ברק הוא המייסד והמנכ”ל של חברת ההשמה הטכנולוגית RecruitX ומייסד חברת הייעוץ העסקי ברק . רועי סייע לארגונים רבים בגיוס עובדים במגוון רחב של תחומים.

רוצים סיוע בגיוס למשרות טכנולוגיות? השאירו פרטים בתחתית העמוד ונשמח לסייע.

אולי יעניין אותך גם: